Firmy leasingowe po 3 kw. 2017

Firmy leasingowe opublikowały swoje raporty na temat poziomu sprzedaży i wyników po 3 kwartale 2017 roku. Jak wynika z zestawienia związku przedsiębiorstw leasingowych, rynek w dalszym ciągu odnotowuje dwucyfrowe wzrosty. Średni wzrost akcji kredytowej w firmach leasingowych osiągnął w tym roku, w okresie porównawczym rok do roku ponad 15%. Warto zaznaczyć, że jest to wzrost porównywalny z tym osiągniętym w roku ubiegłym. Zasługą tak dobrych wyników jest niewątpliwie dobra sytuacja gospodarcza oraz niska stopa bezrobocia, które wskazują na to, że polska gospodarka rozwija się.

Jeśli chodzi o najnowsze wiadomości z firm leasingowych, warto odnotować trzy. W branży firm leasingowych zachodzą obecnie istotne zmiany. Dwie główne dotyczą firm z samej czołówki rynku i mamy tu na myśli PKO oraz Getin. Obie firmy walczą obecnie o miano numeru 1 wśród firm o największym wolumenie sprzedaży usług leasingowych. W ubiegłym roku Getin Leasing , będący od niedawna największą firmą leasingową, został zdetronizowany przez kolosa jakim jest PKO Leasing. Stało się to za sprawą zarówno samego wzrostu sprzedaży PKO Leasing jak i przejęcia innej dużej firmy leasingowej – Raiffeisen Leasing przez PKO. Obecnie marka Raiffaisen Leasing zniknęła z rynku a całość operacji realizowana jest przez PKO Leasing.

Getin Leasing został w ten sposób zdetronizowany a w grupie firm Leszka Czarneckiego podjęto decyzję po połączeniu jej przez przejęcie przez inną firmę tej grupy, Idea Leasing. Aktualnie Getin znajduje się w fazie przejęcia. Nowa firma na nosić nazwę Getin Idea Leasing.

Ostatnim wartym odnotowania zdarzeniem jest bardzo dobry wynik firmy leasingowej Alior Banku. Zasilona nowymi kadrami firma osiągnęła niespotykany wolumen wzrostu z ponad 1 mld zł wartości wyleasingowanych przedmiotów leasingu. Plany firmy zakładają dotarcie w ciągu 3 lat do pierwszej 3-5 największych firm leasingowych. Jeśli firma będzie się rozwijać według dotychczas realizowanego scenariusza, to taki wynik wydaje się być do osiągnięcia.

 

 

Oferta i kalkulator leasingowy 10 najlepszych firm leasingowych na rynku.