Pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa na samochód jest nową formą finansowania zakupu auta. Łączy ona w sobie cechy leasingu i kredytu, w pewnych sytuacjach jest lepsza zarówno od leasingu kapitałowego (finansowego) jak też od kredytu samochodowego. Pożyczka leasingowa na auto udzielana jest przez firmę leasingową.

Zalety pożyczki leasingowej

Fakt, że pożyczki udziela firma leasingowa, powoduje, że nie musi się ona sztywno trzymać się reguł udzielania finansowania jakim podlegają banki. Firma leasingowa może stosować procedury uproszczone, bez badania tzw. zdolności kredytowej. Jest to bardzo istotna zaleta pożyczki i jej przewaga nad kredytem.

Istnieje możliwość udzielenia pożyczki leasingowej na samochód kupowany zarówno na fakturę VAT jak i na VATmarża. Szczególnie auta kupowane na fakturę VATmarża musiały być leasingowane w przeszłości w formie leasingu finansowego, co nie zawsze było optymalnym rozwiązaniem.

Dla niektórych kupujących ważną sprawą  jest kwestia własności auta. Przy pożyczce leasingowej właścicielem samochodu jest od razu Klient. Zabezpieczeniem pożyczki jest wpis w dowodzie rejestracyjnym na rzecz firmy leasingowej.

Warunki pożyczki leasingowej na samochód:

  • Wkład własny od 0%
  • Okres pożyczki do 10 lat
  • Procedura uproszczona
  • Własność i rejestracja auta od razu przez Klienta

Pożyczka, w odróżnieniu od leasingu nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Do rat pożyczki leasingowej nie trzeba więc dodawać VAT.

Formalności

Formalności związane z otrzymaniem pożyczki na samochód są zredukowane do minimum. W większości przypadków, do pewnego poziomu wartości auta, stosuje się procedurę uproszczoną. Pożyczkobiorca nie musi okazywać dokumentów finansowych ani zaświadczeń z urzędu skarbowego czy zus. Oznacza to znaczą oszczędność czasu oraz umożliwia otrzymanie pożyczki przez firmy które nie do końca mogłyby spełniać kryteria posiadania zdolności kredytowej.

Dokumenty wymagane do pożyczki leasingowej:

  • Dowód osobisty klienta i współmałżonka
  • Wypełniony wniosek o pożyczkę
  • Umowa zamówienia lub faktura pro forma na auto
  • Jeśli auto jest używane potrzebna jest również kopia dowodu rejestracyjnego i specyfikacja wyposażenia samochodu

Jak widać, w pewnych przypadkach zalety pożyczki leasingowej są oczywiste.

Zapraszamy do złożenia zapytania o kontakt i ofertę.

Oferta i kalkulator leasingowy 10 najlepszych firm leasingowych na rynku.