Oblicz leasing operacyjny

Kalkulator leasingu operacyjnego dla firmy pozwala na samodzielne, swobodne obliczenie szacunkowe spodziewanych rat leasingowych. Możesz wyliczyć leasing operacyjny z uwzględnieniem własnej wpłaty pierwszej (wkładu własnego), okresu umowy leasingu oraz kwoty wykupu po zakończeniu umowy leasingowej.

Kalkulator leasingu operacyjnego samochodu

Cechą charakterystyczną leasingu operacyjnego jest to, że pełni on funkcję kosztową dla firmy. Oznacza to, że raty leasingowe w kwotach netto, które Leasingobiorca ponosi są dla jego firmy w ujęciu księgowym Kosztem Uzyskania Przychodu. Leasingobiorca może dzięki temu wpisywać raty leasingowe bezpośrednio w koszty, bez potrzeby długiej amortyzacji auta.

Kalkulator leasingu operacyjnego pozwoli tobie na zastosowanie wielu wariantów i symulacji leasingu, dzięki czemu będziesz mógł spokojnie policzyć który z wariantów finansowania zapewnia tobie najlepsze rozliczenie kosztów leasingowych oraz wybrać taki wariant który łączy twoje możliwości spłaty z najbardziej skuteczną funkcją kosztową.

Musisz pamiętać, że w leasingu operacyjnym wliczenie raty leasingowej w koszty obejmuje:

  • wstępną opłatę leasingową
  • miesięczne raty leasingowe
  • koszty ubezpieczenia

Wliczenie w koszty nie obejmuje natomiast kwoty Wykupu, który jest opłatą za przeniesienie własności a nie rata leasingową. W związku z tym kwota nabycia auta z faktury wykupu nie jest bezpośrednim kosztem księgowym. Wliczenie jej następuje albo przez amortyzację (amortyzację ceny wykupu/zakupu auta) albo jednorazowo, jeśli kwota ta jest nie większa niż 3,5 tys.

Podatek VAT w leasingu operacyjnym

Inną ważną kwestią w leasingu operacyjnym jest podatek VAT. Obowiązujące przepisy nakładają Leasingodawcę do opodatkowania swoich usług leasingu operacyjnego podatkiem VAT w wysokości 23% (tak jak przy zakupie samochodu nowego lub innych usługach). Z tego powodu dla Leasingobiorcy opłacalne jest sfinansowanie w leasingu operacyjnym samochodu który jest kupowany również na fakturę VAT23%.

Podatek VAT w leasingu operacyjnym odlicza się od każdej raty, wg obowiązujących przepisów w wysokości 50% lub 100% – w zależności od rodzaju auta oraz przyjętego sposobu eksploatacji i rozliczania kosztów. Więcej na ten temat dowiesz się u naszych doradców.

Kalkulację podatku VAT oraz ceny netto lub brutto auta można symulować za pomocą kalkulatora leasingu operacyjnego.

 

 

wLeasing.pl – Warunki | Opłaty | Kalkulator leasingu operacyjnego

Weź auto w leasing!