Pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa dla prowadzących działalność gospodarczą to dobry, nowoczesny sposób na finansowanie samochodów używanych które czasami są sprzedawane nie na fakturę VAT23% ale na fakturę VAT-marża. Samochodów takich nie można sfinansować w leasingu operacyjnym (do tego potrzebna jest faktura zakupu z VAT 23%) ale można je kupić przy pomocy pożyczki leasingowej.

Jakie są najważniejsze cechy pożyczki leasingowej na samochód

  • W pożyczce leasingowej możesz nabyć auto na które sprzedający wystawia fakturę VAT marża.
  • W odróżnieniu od leasingu, nabywcą samochodu jest Pożyczkobiorca, firma leasingowa tylko finansuje ten zakup.
  • Samochód jest rejestrowany na nabywcę – czyli Pożyczkobiorcę, to on amortyzuje pojazd.
  • Dzięki temu, że właścicielem pojazdu od początku jest Pożyczkobiorca, ma on szerszy wybór towarzystw ubezpieczeniowych gdzie może samodzielnie ubezpieczyć samochód.
  • Umowa pożyczki, w odróżnieniu od leasingu, nie przewiduje wykupu ponieważ pojazd jest własnością Pożyczkobiorcy od samego początku.

Jakie są warunki uzyskania pożyczki leasingowej

  • Podstawowe warunki uzyskania pożyczki leasingowej to prowadzenie działalności gospodarczej. Pożyczkę można otrzymać już od pierwszego dnia działalności, w zależności od wkładu własnego. Minimalny wkład własny przy finansowaniu pożyczką leasingową to 0%. Znaczenie ma tu też wiek pojazdu.
  • Pożyczka może być udzielona na finansowanie nabycia samochodu jak też na refinansowanie posiadanego już auta.
  • Maksymalny okres finansowania to 84 miesiące. Wiek pojazdu w chwili zakończenia spłaty nie może przekraczać 120 miesięcy. Pewne grupy pojazdów mogą mieć odmienne warunki finansowania.

Masz pytanie? Chętnie odpowiemy.


Tematyka tej strony:  pożyczka leasingowa na samochód, pożyczka leasingowa na samochód osobowy, pożyczka leasingowa na samochód dostawczy, zalety pożyczki leasingowej, warunki pożyczki na samochód, ile kosztuje pożyczka leasingowa, jakie jest oprocentowanie pożyczki leasingowej, na czym polega pożyczka leasingowa, czym różni się pożyczka leasingowa od leasingu, co lepsze – leasing czy pożyczka, pożyczka leasingowa wykup, pożyczka leasingowa kalkulator, pożyczka leasingowa czy leasing, leasing samochodu na fakturę VAT marża, zakup samochodu w pożyczce leasingowej.